raspravljaonica
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Pismo sinu Štefeku :)

+2
Baysa
Dea5
6 posters

Go down

Pismo sinu Štefeku :) Empty Pismo sinu Štefeku :)

Postaj by Dea5 sri tra 02, 2008 5:37 pm

Dragi moj sine Štef,

Evo bum ti ovo napisala da znaš da sam živa. Pišem ti polako, jer znam da ti ne mreš brzo citati.

Ne buš prepoznal hišu kad dojdeš, jer smo se preselili. Adresu ti još ne mrem poslati jer su bivši stanari odnesli brojeve vu svoju novu hišu da ne buju morali svoje adrese menjati. Nova hišica ima odlicnu perilicu, ali ne radi dobro. Jucer sam stavila oprati japine dve košulje i onaj zeleni šorc, povukla lanac i robe više nikam ni!

Japa su dobili odlican novi posel. Imaju pod sebom 500 ljudi. Oni su sad grobar tu v selu. I kad to velim, da znaš da smo konacno pokopali striceka Jožu. Vu selidbi smo ga pronašli vu ormaru kam se je bil skril još onega Božica kad nas je pobedil na skrivaca.

Danas je rodila tvoja sestra, ali kak još ne znamo jel sin ili kcer, ne mrem ti povedati dal si ujak il ujna.

Kaj ti bum još povedala? Secaš se striceka Blaža? Onog kaj se je navek falil da je brži od susedova bika? Je, sad znamo da ni.

Prošli tjedan se utopil tvoj kum vu kaci s rakijom. Više njih ga je pokušalo spasiti, ali on se ni dal. Tri dana su vatru gasli kad smo ga kremirali.

A ujna Ruža? Njoj je prav sve suprotno neg meni. Ona kad pije kavu, ne mre spavati, a ja kad spim, ne mrem piti kavu. Nego furt sam zabrinuta za tvog peseka Bobbyja, kaj ne dela niš drugo vec ganja zaustavlene aute i tak mu je prevec dosadno.

Inace, kod nas su proizvodjaci konzervi promenili natpis na kutijama sardina. Sad veli "povuci za otvoriti", a ne kak je prije pisalo "otvoriti ovdje", pa smo ih uvek morali otvarati u samoposluzi i do kuce bi se sve prolilo.

Neki dan kad smo šli vu onaj Getro kaj su ga otvorili vu našeme selu, je bilo nestalo struje baš kad smo se vozili na pokretnim stepenicama. Tri sata smo cekali da se buju opet pokrenule. A ondak je tvoj sestric Matjaž zatvoril izvana vrata od avuta i ostavil kluce vnutri, pa smo svi kaj smo bili v avutu morali cekati još dve vure dok je on išel kuci po rezervne kluceve.

Jako nam fališ, a narocito od kak si otišel. Moraš nam pisati kak ti ide sa tvojom novom curom stranjkinjom. Ne mreš si zamisliti kak smo se svi obradovali kad si nam ono rekel da si vu krevetu sa tom Hepatitisom. Kaj je ona morti iz Grcke?

Ovo ti pismo bum poslala po Matjažu, kaj sutra putuje vu Zagreb. Kaj bi ga mogel docekati na kolodvoru? Ak buš videl strinu Maru, lepo je pozdravi a ak je ne buš videl, nemoj ju pozdraviti.

Voli te tvoja mama,

Jožica

P.S. Htela sam ti poslati sto kuna v pismu, ali sam već zalepla kuvertu.

Dea5

Broj postova : 12
Join date : 29.03.2008
Age : 49

[Vrh] Go down

Pismo sinu Štefeku :) Empty Re: Pismo sinu Štefeku :)

Postaj by Baysa čet tra 03, 2008 10:21 am

od kuda ti ovo lol!

evo plačem od smijeha lol!
a jooooooooooj lol!
Baysa
Baysa
Admin

Broj postova : 49
Join date : 19.02.2008
Age : 49
Lokacija : Samobor

[Vrh] Go down

Pismo sinu Štefeku :) Empty Re: Pismo sinu Štefeku :)

Postaj by Dea5 čet tra 03, 2008 10:51 am

hehe

Dea5

Broj postova : 12
Join date : 29.03.2008
Age : 49

[Vrh] Go down

Pismo sinu Štefeku :) Empty Re: Pismo sinu Štefeku :)

Postaj by vlatka čet tra 03, 2008 11:28 am

lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol!

premoćno!!!!!!! Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing
vlatka
vlatka

Broj postova : 54
Join date : 23.02.2008
Age : 34
Lokacija : Osijek

[Vrh] Go down

Pismo sinu Štefeku :) Empty Re: Pismo sinu Štefeku :)

Postaj by strategus čet tra 03, 2008 1:43 pm

Dobar
strategus
strategus

Broj postova : 17
Join date : 21.02.2008

[Vrh] Go down

Pismo sinu Štefeku :) Empty Re: Pismo sinu Štefeku :)

Postaj by Garda (ex Delta) čet tra 03, 2008 5:49 pm

Predobro je!!!!!!!!
Garda (ex Delta)
Garda (ex Delta)

Broj postova : 106
Join date : 01.03.2008
Age : 30
Lokacija : Mravince - (pokraj Splita)

[Vrh] Go down

Pismo sinu Štefeku :) Empty Re: Pismo sinu Štefeku :)

Postaj by .308 Winchester čet tra 03, 2008 6:06 pm

odlično je... za umrijet od smijeha... lol! lol! lol! Very Happy Very Happy Very Happy

predobro Very Happy Very Happy
.308 Winchester
.308 Winchester

Broj postova : 55
Join date : 23.02.2008
Age : 36
Lokacija : Vinkovci/Zagreb

[Vrh] Go down

Pismo sinu Štefeku :) Empty Re: Pismo sinu Štefeku :)

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

[Vrh]


 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.